Nil's HR CAFE
FACEBOOK TAKİP ET TWITTER TAKİP ET LINKEDIN TAKİP ET GOOGLE PLUS TAKİP ET YOUTUBE TAKİP ET SLIDESHARE TAKİP ET ACADEMIA TAKİP ET ABOUTME TAKİP ET

Hikaye Yazma Yolculuğu…

Hikaye Yazma Yolculuğuna Çıktık! Hikaye yazmanın büyüsüne kapılmayı kim istemez? Üstelik her birimizin ayrı bir hikayesi varken.. Lisede ve üniversitede öğrenciyken yazdığım ve yarım bıraktığım birçok hikayem vardı. Onları irdeleyebilme günü Hikaye Atölyesi‘nde yaşayacağım keyifli günde saklıymış.

Nil's HR CAFE Hikaye Yazma Yolculuğu... Gezi ve Keşif Notları Şemsiyemde Neler Var?

Hikâye‘ye bugünkü anlamda ilk edebi kimlik kazandırılmasındaki İtalyan yazar Boccacio’dur. XVI. Yüzyılda yazdığı “Decameron” adlı eseriyle ilk öykü örneğini vermiştir.

Burcu Yularcı ve Sezen Çiftçi eşliğinde Burcu Hanım’ın düzenlediği ‘Hikaye Atölyesi’ bilmediklerimi öğrenmek için biçilmiş bir kaftan hissinin çok ötesindeydi.

Sahne sizin aslında bu atölyede. Sahnenin tozunu isteyerek yutacaksınız. Açıkçası bu eğitimden önce bu kadar hoş ve pratik uygulamalar yapacağımızı düşünmemiştim.

Kendinizi kaptıracağınız şarkının büyüsünde birbirinden güzel hikayeleri adım adım nasıl canlandırıp fantastikleştirdiğinizin resmini çizmek istemez misiniz?

Nil's HR CAFE Hikaye Yazma Yolculuğu... Gezi ve Keşif Notları Şemsiyemde Neler Var?

Sadece hikayeyi fantastik hale getiren yalnızca bizler değiliz emin olun bir satış kampanyasında, bir marka reklamında, bir sanat galerisinde bir resmin hikayesinde, bir Instagram’da paylaşılan fotoğraf anısında, hayatın her anında, özellikle büyüyen marka ve pazarlama çalışmalarına gün geçtikçe ilerleyen ve hayatımızda eski dönemlerden beri var olan hikayenin ve hikayeleştirmenin önemi oldukça fazla.

Hikayenin anlamını ve donanımını Hikaye Atölyesi‘nde dinlemenizi öneririm. Beklentilerinizin çok daha ötesindeki bir ya da birçok olayda, zamanda, yerde ve kişilerle yaratıcılık çemberinizi geliştirmek için  tanışmaya hazır mısınız?

NilsHRCafe Kaynakları:

  1. http://www.burcuyularci.com.tr/portfolio/ik-bloggerlari-ile-hikaye-atolyesi/
  2. http://www.burcuyularci.com.tr/videolar/

Etiketler:, , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Sayısı (1)

Yorum Yaz

İlham Veren Sözler :

%d blogcu bunu beğendi: