Hikaye Yazma Yolculuğu…

Hikaye Yazma Yolculuğuna Çıktık!

Hikaye yazmanın büyüsüne kapılmayı kim istemez?

Üstelik her birimizin ayrı bir hikayesi varken..

Lisede ve üniversitede öğrenciyken yazdığım ve yarım bıraktığım birçok hikayem vardı.

Onları irdeleyebilme günü Hikaye Atölyesi‘nde yaşayacağım keyifli günde saklıymış.

42-06-06-2015-burcuyularci-hikayeatolyesi-ikbloggerlar

Hikâye‘ye bugünkü anlamda ilk edebi kimlik kazandırılmasındaki İtalyan yazar Boccacio’dur. XVI. Yüzyılda yazdığı “Decameron” adlı eseriyle ilk öykü örneğini vermiştir.

Burcu Yularcı ve Sezen Çiftçi eşliğinde Burcu Hanım’ın düzenlediği ‘Hikaye Atölyesi’ bilmediklerimi öğrenmek için biçilmiş bir kaftan hissinin çok ötesindeydi.

Sahne sizin aslında bu atölyede. Sahnenin tozunu isteyerek yutacaksınız. Açıkçası bu eğitimden önce bu kadar hoş ve pratik uygulamalar yapacağımızı düşünmemiştim.

Kendinizi kaptıracağınız şarkının büyüsünde birbirinden güzel hikayeleri adım adım nasıl canlandırıp fantastikleştirdiğinizin resmini çizmek istemez misiniz?

42-burcuyularci-yaratici-insanlarin-ozellikleri-2015-hikayeatolyesinde-birgun

Sadece hikayeyi fantastik hale getiren yalnızca bizler değiliz emin olun bir satış kampanyasında, bir marka reklamında, bir sanat galerisinde bir resmin hikayesinde, bir Instagram’da paylaşılan fotoğraf anısında, hayatın her anında, özellikle büyüyen marka ve pazarlama çalışmalarına gün geçtikçe ilerleyen ve hayatımızda eski dönemlerden beri var olan hikayenin ve hikayeleştirmenin önemi oldukça fazla.

Hikayenin anlamını ve donanımını Hikaye Atölyesi‘nde dinlemenizi öneririm. Beklentilerinizin çok daha ötesindeki bir ya da birçok olayda, zamanda, yerde ve kişilerle yaratıcılık çemberinizi geliştirmek için  tanışmaya hazır mısınız?

NilsHRCafe Kaynakları:

  1. http://www.burcuyularci.com.tr/portfolio/ik-bloggerlari-ile-hikaye-atolyesi/
  2. http://www.burcuyularci.com.tr/videolar/

1 Comment

  1. […] Nilüfer Koçyiğit […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: