29 Ocak 1985 İstanbul doğumludur.

2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. 2002 yılı itibariyle öğrencilik döneminde, lise stajı da dahil olmak üzere iş hayatı ile satış, pazarlama, iletişim ve insan kaynakları gibi departmanlarda dönemsel çalışmalarıyla tanıştı.

Üniversite öğrencisi olarak dönemsel çalışmalarına devam ederken, ‘Adecco İnsan Kaynakları Danışmanlık Şirketi’ndeki çalışmaları ile insan kaynakları bölümüne ilgisi devam etti.

Intermobil Otomotiv A.Ş.’nde satış destek uzmanı olarak çalıştığı 2013 yılında İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tamamladığı yüksek lisans tamamlama proje çalışması; ‘Kurumsallaşma Sürecinde İş Etiği ve İnsan Kaynakları’nın Rolü’dür.

Gelecek hedefini ve vizyonunu; doktora çalışması yapmak, çalışan/çalışmayan gençlerin ve meslek sahibi olmak isteyenlerin meslek/kariyer seçimlerinde destek olabileceği projeler geliştirmek ve var olan projelerde görev almak, gençlerin hayat boyu öğrenen bireyler olarak kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak oluşturuyor. Sosyal sorumluluk projelerinde çalışmaktan mutluluk duyuyor.

2018 yılında kurulan Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesidir ve Genel Sekreterlik görevini de sürdürmektedir.

Kendini hayat boyu öğrenci olarak tanımlamaktan hoşlanan Nilüfer, yolculuğunda insan kaynakları, iş ve meslek danışmanlığıyla birlikte, içerik editörlüğü, mentorluk ve proje yönetimi çalışmalarını sürdürmektedir.

İş yaşamındaki yolculuğuna, freelance ve remote çalışma modelleriyle, özellikle bilgi teknolojileri ve teknoloji alanlarında uzaktan çalışan ekiplerle/projelerle devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Yazarlık Hakkında  

Kendisini bildiği tek şeyin hiçbir şey bilmediğini bilen, araştırmacı, Fuzuli’nin küçük fuzulisi olarak tanımlamaktadır. Bilim + Akıl + Vicdan üçlemesine inanan amatör ruhlu bir yazardır.

Kişisel blogundaki yazarlık çalışmalarına 14 Kasım 2013 tarihinde başladı. ‘Nil’in kaleminden insana ve insan kaynaklarına dair küçük, anlamı büyük yazılar‘ misyonu ile yazmaya devam etmektedir.

Kişisel blogu dışında farklı bloglarda, iş ve mesleki dergilerde, web sitelerinde ve gazete blog sayfalarında düşlediklerini, yorumladıklarını, bil(ebil)diklerini paylaşmaktadır.

‘Yazmak’ beklentilerinizin ötesinde her şeyi güzelleştirir ve iyileştirir, hatta adeta bir tabloya bakmak gibi, hayata dair düşüncelerinizi ve gün geçtikçe de kendinizi sorgulamanızı sağlayıp Sait Faik Abasıyanık’ın unutulmaz sözü ile bütünleştirecektir: ‘Yazmasam deli olacaktım!’

Bana ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.