29 Ocak 1985 İstanbul doğumludur.

2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. 2002 yılı itibariyle öğrencilik döneminde, lise stajı da dahil olmak üzere iş hayatı ile satış, pazarlama, iletişim ve insan kaynakları gibi departmanlarda dönemsel çalışmalarıyla tanıştı.

Üniversite öğrencisi olarak dönemsel çalışmalarına devam ederken, ‘Adecco İnsan Kaynakları Danışmanlık Şirketi’ndeki çalışmaları ile insan kaynakları bölümüne ilgisi devam etti.

2013 yılında İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tamamladığı yüksek lisans tamamlama proje çalışması; ‘Kurumsallaşma Sürecinde İş Etiği ve İnsan Kaynakları’nın Rolü’dür.

Gelecek kariyer hedefini ve vizyonunu; iş ve çalışan psikolojisi alanlarında doktora çalışması yapmak, çalışan/çalışmayan gençlerin ve meslek sahibi olmak isteyenlerin meslek/kariyer seçimlerinde destek olabileceği projeler geliştirmek ve var olan projelerde görev almak, gençlerin hayat boyu öğrenen bireyler olarak kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak oluşturuyor.

Kendini hayat boyu öğrenci olarak tanımlamaktan hoşlanan Nilüfer, hayat yolculuğunda insan kaynakları uzmanlığı, iş ve meslek danışmanlığıyla birlikte, içerik editörlüğü, mentorluk ve proje yönetimi çalışmalarını sürdürüyor.

İnsan kaynakları alanı ile birlikte pazarlama ve satış, dijital dönüşümler ve teknoloji alanlarında da araştırmalar ve çalışmalar yapıyor ve yazıyor.

Yazarlık Hakkında  

Kendisini bildiği tek şeyin hiçbir şey bilmediğini bilen, araştırmacı, Fuzuli’nin küçük fuzulisi olarak tanımlamaktadır. Bilim + Akıl + Vicdan üçlemesine inanan amatör ruhlu bir yazardır.

Kişisel blogundaki yazarlık çalışmalarına 14 Kasım 2013 tarihinde başladı. ‘Nil’in kaleminden insana ve insan kaynaklarına dair küçük, anlamı büyük yazılar‘ misyonu ile yazmaya devam etmektedir.

Kişisel blogu dışında farklı bloglarda, iş ve mesleki dergilerde, web sitelerinde ve gazete blog sayfalarında düşlediklerini, yorumladıklarını, bil(ebil)diklerini paylaşmaktadır.

‘Yazmak’ beklentilerinizin ötesinde her şeyi güzelleştirir ve iyileştirir, hatta adeta bir tabloya bakmak gibi, hayata dair düşüncelerinizi ve gün geçtikçe de kendinizi sorgulamanızı sağlayıp Sait Faik Abasıyanık’ın unutulmaz sözü ile bütünleştirecektir: ‘Yazmasam deli olacaktım!’

Bana ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.