Nil's HR CAFE
FACEBOOK TAKİP ET TWITTER TAKİP ET LINKEDIN TAKİP ET GOOGLE PLUS TAKİP ET YOUTUBE TAKİP ET SLIDESHARE TAKİP ET ACADEMIA TAKİP ET ABOUTME TAKİP ET

Film: Whiplash

Değerli Okuyucularım,

Whiplash; Bir otomobile arkadan çarpıldığında öndeki arabada oturanların boyunlarında oluşan eylemsizlik bağıntılı koparma hali gibi bir eylem olsa da bu filmde böyle bir kırılım noktası var bence..

Peki bu ritme nasıl uyum sağlarsınız?

Nil's HR CAFE Film: Whiplash Gezi ve Keşif Notları Şemsiyemde Neler Var?

Hiç iki elinizin kanda olduğunu nitelendirdiğimiz bir zaman diliminde bir işe, bir amaca, bir ağaca, bir umuda hayatınızdaki her şeyi gözardı ederek bağlandınız mı?

Kazanan ya da kaybeden kim sorgusunu yaşarken, hayatınızı ve kendinizi adadığınız bir amaç uğruna- bu ne hırs dediğiniz- tozu dumana katmak istediğiniz bir anınız oldu mu?

Nil's HR CAFE Film: Whiplash Gezi ve Keşif Notları Şemsiyemde Neler Var?

Prestijli müzik okulu Shaffer’da 1. sınıfta okuyan 19 yaşındaki Andrew Neiman efsane bir davulcu olmak isteyen oldukça hırslı bir öğrencidir. Fletcher’ın gözüne girebilmek için insanüstü bir çalışma sergileyen, ailesini ve özel hayatını bile bir kenara atan Neiman ile okulun en önemli orkestrasının şefi ve aynı zamanda oldukça katı eğitim prensipleri uygulayan bir müzisyen olan Terrence Fletcher arasında tansiyonu hiç düşmeyecek bir öğretmen-öğrenci ilişkisi başlar.

Müzikal Dram olan 2014 yapımı bu film büyük bir beş yıldızı hak ediyor.

Ben merkezine amacını adayan efsane olmak isteyen ve tekrar tekrar yılmadan kanattığı elleriyle yaşadığı hırsı anlatan 19 yaşındaki bir öğrencinin baş rolünü paylaştığı bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim.

Nil's HR CAFE Film: Whiplash Gezi ve Keşif Notları Şemsiyemde Neler Var?

‘Aferin!’den gereksiz bir cümle yoktur’ diyor Terrence Fletcher.

‘Varlık için değil başarılı olmak için çalış. Başarı seni takip eder.’

Sürpriz bir şekilde filmin tartışmaya açık olarak son bulması, her izleyici için farklı son beklentilerini de beraberinde getirmiş..

Nil's HR CAFE Film: Whiplash Gezi ve Keşif Notları Şemsiyemde Neler Var?

İyi seyirler! 🙂

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

İlham Veren Sözler :

%d blogcu bunu beğendi: