Film: Whiplash

Değerli Okuyucularım,

Whiplash; Bir otomobile arkadan çarpıldığında öndeki arabada oturanların boyunlarında oluşan eylemsizlik bağıntılı koparma hali gibi bir eylem olsa da bu filmde böyle bir kırılım noktası var bence..

Peki bu ritme nasıl uyum sağlarsınız?

39-hey-sen-bak-buraya-calis-

Hiç iki elinizin kanda olduğunu nitelendirdiğimiz bir zaman diliminde bir işe, bir amaca, bir ağaca, bir umuda hayatınızdaki her şeyi gözardı ederek bağlandınız mı?

Kazanan ya da kaybeden kim sorgusunu yaşarken, hayatınızı ve kendinizi adadığınız bir amaç uğruna- bu ne hırs dediğiniz- tozu dumana katmak istediğiniz bir anınız oldu mu?

Prestijli müzik okulu Shaffer’da 1. sınıfta okuyan 19 yaşındaki Andrew Neiman efsane bir davulcu olmak isteyen oldukça hırslı bir öğrencidir. Fletcher’ın gözüne girebilmek için insanüstü bir çalışma sergileyen, ailesini ve özel hayatını bile bir kenara atan Neiman ile okulun en önemli orkestrasının şefi ve aynı zamanda oldukça katı eğitim prensipleri uygulayan bir müzisyen olan Terrence Fletcher arasında tansiyonu hiç düşmeyecek bir öğretmen-öğrenci ilişkisi başlar.

Müzikal Dram olan 2014 yapımı bu film büyük bir beş yıldızı hak ediyor.

Ben merkezine amacını adayan efsane olmak isteyen ve tekrar tekrar yılmadan kanattığı elleriyle yaşadığı hırsı anlatan 19 yaşındaki bir öğrencinin baş rolünü paylaştığı bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim.

39-itaatkar-misin-yoksa-caliskan-mi-hayatin-seni-surukler-mi-yoksa-kariyerin-mi

‘Aferin!’den gereksiz bir cümle yoktur’ diyor Terrence Fletcher.

‘Varlık için değil başarılı olmak için çalış. Başarı seni takip eder.’

Sürpriz bir şekilde filmin tartışmaya açık olarak son bulması, her izleyici için farklı son beklentilerini de beraberinde getirmiş..

39-whiplash-film-yuzlesme-oncesi-iyi-haller-

İyi seyirler! 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: