Büyü Dükkanı

Ufacık, minicik lakin içi dolu turşucuk bir kitap… 

Bir dükkana girdiniz ve aradığınız, sizde olmayan bir yetenek ya da kişisel özelliğinizi satın almak istediniz, peki bunun için hangi özelliğinizden vazgeçebilirsiniz ya da neyi feda edebilirsiniz?

Hangi özelliğinizi, hangi teknikle takas edebilirdiniz? Hiç düşündünüz mü? Sorgulamak isterseniz bu kitabı muhakkak okumalısınız 🙂

Büyü dükkanı sahibi hatta sihirbazı, cambazı ama tam bir satış avcısı da denilebilir.

Sizi sorgulamaktan ve gerçekten inanıp istediğinizden emin olmak istiyor öncelikle dükkan sahibi. Hırs lazım bana huzur değil diyen biri hırsına kapılıp nasıl bir pencereden bakışmış hayatla bunu sorguluyor, sonra nelerden vazgeçebileceğinizi bilmek istiyor.

Müzakerenize güvenebilir misiniz? 🙂 Müzakereci tavrım ve stratejik ruhumla ben istediğimi alırım diyenler acaba neyi ne derece kaybederler. Bir büyü dükkanı sahibinin çok akılcı ve vazgeçirici, taviz vermeniz gereken durumlarda yine de bu özelliğimden vazgeçerdim dediğiniz ne varsa –sıkı- pazarlık yapmanız gerekebilir.

Gelen özelliğiniz giden kişisel özelliğinizi aratır mı?

Sorgulayıcı, psikolojik, bilinçaltınızı taaa diplerden etkileyecek bu kitabı bir kez değil iki kez okumanızı tavsiye ediyorum. Ben öyle yaptım:)

Ve son olarak bir sarraf olduğunuzu düşünün bir an, hayatınıza biçtiğiniz değer nedir? 

3 Comments

 1. Gökhan Yılmaz dedi ki:

  Merhaba

  Bu yazını gözden kaçırmışım.Yeşim Türköz’ün bir tv kanalında katıldığı ve Büyü Dükkanı ile alakalı olarak konuşmasının yer aldığı aşağıdaki videoyu değerli okuyucularınla da paylaşmak istedim.

  Paylaşımın için teşekkürler

  Saygılarımla

  Gökhan Yılmaz

 2. Gökhan Yılmaz dedi ki:

  Yeşim Türköz – Büyü Dükkanı, Psikodrama ve Hayaller

 3. NilsHRCafe dedi ki:

  Paylaşımınız için teşekkürler Gökhan Bey.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: