Hayat Tamirciliği

Videosu yayınlanmadan önce haberlerini gözlemlemiştim ve gerçekleştirdiği mutluluk hayalleriyle ilgili görüşlerini okuyup çok mutlu olmuştum. Çeşitli günlerde yapılan etkinlik ve kutlamalar haricinde hayatımızın geneline yayılmasını umutla beklediğim gönül işi: Hayat Tamirciliği…

‘Hayat Tamircisi Hasan Kızıl’ bugüne kadar tüm hayvanlar için bulduğu ya da toplayabildiği, geri dönüştürebildiği  ve kullanabildiği hurdalarla, parçalarla, kendi çabalarıyla ve ücret talep etmeden yürütmüş projesini. Daha çok engelli hayvana destek olup hayvanlara ulaşabilmek için cüzi miktarlarda yaptığı protezlerden gelen bağışları da kabul ederek gönlünü işiyle buluşturan hayvanseverin üniversitede okumak istediği bölüm ise veterinerlik.

Gönlünü kaptırdığı işi hayatı olmuş. Harika bir örnek!

Engelleri küçültüp engelsiz yüreğiyle büyüttüğü çalışmalarını artık Turkcell’in projesine desteği ve 3D Yazıcı ile daha hızlı üretebilecek.

Gözlerinde bulduğu iletişimi bütün canlılara yaşatabilecek bir hayal tamircisi aynı zamanda. Umudunu kaybetmemiş, gözleri pırıl pırıl parlayan, engeline rağmen hayata tutunmaya çalışan, sessiz tüm canlılara bu misyonla yaklaşan 22 yaşındaki bir gönüllüyle imkansızın olmadığı bu buluşmayı paylaşmak istedim.

Darısı daha birçok güzelliğin başına diyelim 🙂

#CanlaraDestek hashtag’i ile Mardin’de yaşayan Hasan Kızıl’ın bu güzel mücadelesine destek olabiliriz.

Daha önce üzerine birkaç söz yazıp sizlerle de paylaştığım ve bölüştüğümüz fikirlerden ‘İnsan ve Barış‘ bir arada oldukça güzelleşecek Dünya’da. 🙂

İnsan düzelince Dünya’da düzeliyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: