Sosyal Proje: Sürdürülebilir Değişimle Renault Akademi

Değişimi Yaratabilmek Gözüyle Renault Akademi

21.02.2015 tarihinde Renault Mais İnsan Kaynakları Bloggerları ile bir araya geldi.  Renault Akademi‘nin değişim dinamiklerini, toplumsal geleceğe yatırımı da ilgilendiren kurumsal sosyal sorumluluk projelerini Renault Genel Müdürü Sayın İbrahim Aybar eşliğinde ekibiyle çalışmalarını dinleme fırsatımız oldu.

Renault Mais aynı zamanda eğitim projelerini İnsan Kaynakları blog yazarları ile paylaşarak bir ilki daha gerçekleştirdi.

21-02-2015-renault-ve-insan-kaynaklari-blogger-bulusmasi-

Yaratıcı inisiyatif ve sorumluluk: ‘Değişim Yaratmak!..’ Değişim hızla akarken hepimizin bildiği gibi değişen dinamiklere ayak uydurmak hepimizin ortak paydası. Bu noktada Renault Akademi’nin sürdürülebilir değişim programlarından biri olan bu proje aslında otomotiv sektöründe çalışan biri olarak benim açımdan da oldukça dikkat çekiciydi.

Marka Bağımlılığını önemseyip sürdürdükleri gibi paydaşları ve bayi kanalıyla yürüttüğü işlerinde Renault Mais, ikinci kuşak yetkili satıcılarını geleceğe hazırlıyor.

Renault Akademi’de İş Simülasyonu Uygulamaları ve Değişen Dünya Dinamikleri Ders Programı Var! 

Sektörde ilk kez uygulanan eğitim programı, ülkemizin özgün aile şirketi kültürünü akademik formasyon ve etkili saha (İş simülasyonu uygulamaları ve değişen dünya dinamikleri dersi gibi) deneyimleriyle buluşturuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği bir MBA Programıyla yetkili satıcılarına ‘Yönetici Yetiştirme Programı’ eğitimi veriyor.

‘Dokuz aylık MBA programları sonunda sadece direksiyona geçmiyorlar, yıllarca iletişimde kalıyorlar’ diyor Renault Genel Müdürü Sayın İbrahim Aybar. Gelişim ancak değişim yaşarsa ve transfer edilirse yaşatılabiliyor ve bu sayede de sürdürülebiliyor. Dolayısıyla da ölçümlenebiliyor..

Sektörde değişimi ve ilki yaratan ‘Yönetici Yetiştirme Programı’ eğitim projelerini, ‘Sizin Fikriniz Sizin Projeniz (SFSP)‘, ‘Sokaktaki ilk Adımlar’ gibi toplumsal yatırım ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerini İnsan Kaynakları bloggerları ile paylaşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’a, organizasyon için Renault Mais İletişim Direktörü Umut Canpolat’a, nazik ve güzel sohbeti için Renault Mais Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İletişim Müdürü Aslıhan Şeremet‘e ve Renault Mais ekibine, nazik davetleri ile bizleri buluşturan Fatoş Karahasan ve Müge Ateş’e teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: