Dale Carnegie Akademi ile ‘iletişim Şahane’

Dale Carnegie Akademi Sohbetleriyle ‘iletişim Şahane’ Nisan 2016

Hepimizin hayatından geçen bazı kitaplar var. ‘Üzüntüyü Bırak, Yaşamaya Bak’ bu kitaplardan sadece bir tanesi hepimizin bildiği gibi. Hem üniversiteden hem de liseden geçen kitaplar..

Sonrasında da hep hayatımızda var olan okuyup özümsediğimiz eğitimciler var… Dale Carnegie’nin iletişim gücünün herkes farkında…

Akademiye dönüşmüş hali elbette ülkemizde de uzun zamandır faaliyet gösteriyor. Dale Carnegie Akademi ile tanıştım bende bugün ve workshoplarına katılma fırsatı yakaladım. Social Thinks ailesi=Levent Pınar‘a ve Dale Carnegie Akademi Türkiye‘ye teşekkürlerimle..

Sizlere daha önce değindiğim ‘Altın Kitap’tan Küpeler‘ adlı yazımda bugüne aslında okuduğum makale ve notlarda da değişmeyen bir kitapçıktan yola çıkarak aldığım dersler vardı. Bu küçük kitapçığı elimden geldiğince dostlarımla ve arkadaşlarımla paylaştım.

Paylaşmaya devam edeceğim ve hatta çantamda da taşıyorum. Her güne bir sayfa açamayacağınız kadar küçük bir kitapçık olsa da her güne bir madde sığdırmanız mümkün..

#iletisim-sahane-dale-carnegie-03.03.2016

Her birimizin ayrı değer yargıları var ve bu değer yargılarını bir kez daha bir arada konuştuğumuz #iletisimsahane etkinliklerinin ilki Dale Carnegie Akademi ekibi eşliğinde insan kaynakları alanında yazılar yazan Bloggerlarla gerçekleşti.

#DCSohbet16 etkinlikleri aylık ya da iki ayda bir farklı konularla devam ediyor olacak. 1912 yılında kurulan ve merkezi New York olan Dale Carnegie Eğitim, bugün dünya çapında 86 ülkede faaliyet gösteren, performans tabanlı bir eğitim & danışmanlık şirketidir. 2016 yılı itibariyle de en iyi liderlik eğitimi veren ilk 20 firma arasında bulunuyor.

104. yılında hala faaliyet gösteren bir kuruluş olmasının yanında Dale Carnegie‘yi farklı kılan dünyada insanların kişisel gelişim konusunda ne kadar eksik olduğumuzu ilk keşfeden ve hayatını bunu değiştirmek için harcayan ender kişilerden biri olmasıdır.

Uygulamalı workshoptan geriye kucağıma koyduğum değerleri düşünerek çıktım..

Elimde kalan son 6 kartla neleri eleyip nelerden vazgeçebileceğimi gördüğüm harika bir uygulamayı da Karin Hanım bizlerle program içerisinde paylaştı.

Dale_Carnegie_Etkinlik-2016_İK_Bloggerlarla

Tutkularımı yaşıyorum evet..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: