İnsan Kaynakları Zirvesi’nden ‘Dipnotlarım ve Motivasyonlarım’

Management Center Türkiye’nin düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi’nden ‘Dipnotlarım ve Motivasyonlarım’

Ezber Bozan Bakış Açılarına Bakış…

Bu yıl ‘provake etmek’ deyimiyle neredeyse özgürleşmenin ve sadeleşmenin sinerjinin ve herkesin bir değer olarak kendini temsil ettiği bir zirve oldu. Twitter’ın oldukça yararlanıldığı ve takip etmemi de kolaylaştırdığı zirveyi iş yoğunluğum sebebiyle Pozitif TV’den izleme fırsatım oldu.

Zirve’de en çok dikkatimi çeken ve dinlemek istediğim, bir gün benim de onun gibi olmayı istediğim, 15 Şubat 2014 Pazar Hürriyet İK ekinde Zeynep Mengi’nin röportajını da bulabileceğiniz, Konuşmacı, yazar ve sosyal medya stratejisi uzmanı Laurie Ruettimann -aynı zamanda HRBloggers.com ile HRMToday.com’un kurucularından- işinden sıkılınca istifa edip blog yazarak geçimini sağlamaya başlamış.

Zirvenin ilk günü konuşmacı olarak katılan Laurie Ruettimann’ın sunumu oldukça enerjik, sinerjik, günün en beğendiğim, en anlamlı sunumuydu.

Blog yazmanın insanı daha çok okumaya, araştırmaya, sorgulamaya ve öğrenmeye ittiği çok doğru ve vazgeçilmez bir mutluluk bence de.

06-LAURIE RUETTIMANN

Zirvenin ikinci günü Linkedin’in Kıdemli İletişim Müdürü Sn. Genco Orkun Genç’in sevmeden yaptığı, mutsuz olduğu işinden bugün geldiği noktayı anlattığı, ilham ve motivasyon veren ezberi bozan sunumu ikinci favorim diyebilirim. İşe alım sürecinin gün geçtikçe satış sürecine benzemeye başladığına değinen Orkun Genç, Linkedin’in bir profesyonel ağ platformu olduğuna değinerek Çin’in de 2014’teki Linkedin’e katılma kararı aldığına da değindi. Linkedin’i daha çok hayatımıza ve iş arama süreçlerine entegre edeceğimiz bir yıl olacağını düşünüyorum.

Zirvenin ikinci günü Sn. Mehmet Özel’in Kendi yolunuzdan gidin, kendi hayallerinizle… Saatlerce konuşsa dinleyebileceğiniz sadelikte ve özetle konuştu Sayın Özel.

Aslında bu düşünceyi de özetliyordu:

 #İk2014 Yapamazsın! Denmesine izin verme. *_*

06-kendi-yolunuzdan-gidin-kendi-hayallerinizle-bu-ama-bildiginiz-gibi-mehmet-ozel-ik2014-

Yurtdışından katılan konuşmacıların tamamının aslında Türkiye’nin tarihi dokusu, bakış açısı ve ezber bozan geçmişten günümüze öne çıkan bazı tarihsel ve motive edici gerçekliklerle konuşmalarını sürdürdükleri de diğer bir dokusal bağdı.

İki günün özeti ise kendin olmak ve değerli olmanın dışında kendin olarak hareket etmek, hayatı ertelememek, işini çok sevmek ve severek yapmak, kararlarını saygı çerçevesinde sonuna kadar savunabilecek kadar yürekli ve özgüvenli olabilmektir.

12-13 Şubat 2014 tarihlerinde 19.su düzenlenen MCT’nin düzenlediği ‘İnsan Kaynakları Zirvesi’nde emeği geçen herkese, MCT’nin tüm ekip üyeleri ile Sn. Ayçin Noyan Hanım’a nazik davetleri için teşekkür ederim.

Bol #değer’li günler…

1 Comment

  1. […] Merhaba Değerli Okuyucularım, 12-13 Şubat 2014 tarihlerinde, bu yıl 19. su düzenlenen MCT’nin düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesinde emeği geçen herkese ve nazik davetleri için ekip üyeleri ile Sn. Ayçin Noyan Hanım’a teşekkür ediyorum.Devamı İçin  […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: