Bulaşıcı Tebessümlü Bir Oylama

Değerli Okuyucularım,

Hayatınız boyunca herhangi bir istediğiniz küçücük geri bildirimin hayatınızı işgal edeceğini ya da edebileceğini hiç düşündünüz mü?

Emeğinizin puanlamasına katkı sağlamak istediğiniz küçücük oy hayatınızda bazen de hiç bil(e)mediğiniz olumlamaları küçücük kağıt parçalarını tarağı hareketlendirip elektriklendirmişçesine çeker hayatınıza…

Yazımda temsili belirttiğim oy aslında kararlarımızı, gördüğümüz yanlışlıkları ifade gücümüzü ve zamanla muhakeme yeteneğimizi görmeme ve duymama maymununa nasıl terk ettiğimizi anlatmak için mecazi bir oy şeklidir…

Küçücük bir yardım istediniz.. Bunu karşılığında küçücük bir tebessümün hayatınızı değiştirebileceğini bilebilir misiniz?

Küçücük tebessüm bulaşıcıdır. Bulaşan bir gülümseme enerjiye dönüşüp olumlu düşünce gücümüzü değiştirir. Bunun yanında tebessüm hayatta sonsuz ve herkese eşit var olan hayal gücü ve çıtayı yükseltici çita süratli hareketleri hayatımıza bulaştırmamızı da sağlar.

Tebessümün yanında doğru cümleleri kullanmak, olumlu bakış açısı ile sorunu çözmek, planlamalar ve olumlamalar yapmak, iyiyi, güzeli ve doğruyu düşünmekte küçük oyları arttırmanıza yardımcı olur.

Yanılmakta özgürsünüz ve tabii bende her zaman ama küçük bir -oy-un hayatınıza kattığını anladığınız zaman iyi ki yapmışım da diyebilirsiniz.

Hayatınızdaki taşları değiştirdiğini bazen fark edemezsiniz. Son sürat ilerlemekte olduğunuz kendi dünyanızdaki yarışta küçücük bir oy size dünyayı kazandırır. Hayaller, umutların adımlarını büyütmek için büyüteç olur.

Her oy isteme girişiminiz başarılı sonuçlanmayabilir ama oy istemeye kesinlikle değer..

Her olumlama olumsuzluğu barındırsa da iyi ki istedim dediğiniz sonuçlarına katlandığınız oylama sonuçlarında bazen rakamları kazanıp kazanmadığınızın öneminin olmayacağı kazanımlar ve insanlar girer hayatınıza..

Öğrenilmiş çaresizlik Nil’ce ‘inandırılmış çaresizliği’ katmadan yorumlayabileceğimiz her bir oy yolculuğu doğru geri bildirimlerle doğru işte doğru örnekleri karşımıza çıkarıyor.

Kazanımları sesli  sesli düşününce yazının sonunda çıkarım olarak sesli kazıyorum hafızama..

Hayatta sonsuz ve herkese eşit var olan hayal gücü ve çıtayı yükseltici ‘çita süratli’ hareketleri hayatımıza bulaştırmamızı da sağlar.

Bazen rakamları kazanıp kazanmadığınızın öneminin olmayacağı kazanımlar ve insanlar girer hayatınıza..

İstemek ve başarmak herkese eşittir.. İstemeden bilemezsiniz.

Sadece daha çok çaba sarf eden ve olumlamalarına geri dönüşleri, olumlu ve olumsuz oyları katabilenler başarılı olur.

Yani kendi şansını kendi yaratabilenler..

35-sevimli-canlar-

1 Comment

  1. […] Bakınız! Bulaşıcı Tebessümlü Bir Oylama ile acaba ‘Nasılız?’   […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: