29 Ocak 1985 İstanbul doğumludur.

2010 yılında Anadolu Üniversitesi – İşletme bölümünü bitirdi. 2002 yılı itibariyle öğrencilik döneminde, lise stajı da dahil olmak üzere iş hayatı ile satış, pazarlama, iletişim ve insan kaynakları gibi departmanlarda dönemsel çalışmalarıyla tanıştı.

Üniversite öğrencisiyken dönemsel çalışmalarına devam ederken, ‘Adecco İnsan Kaynakları Danışmanlık Şirketi’ndeki çalışmaları ile insan kaynakları bölümüne ilgisi devam etti.

2013 yılında İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tamamladığı yüksek lisans tamamlama proje çalışması; ‘Kurumsallaşma Sürecinde İş Etiği ve İnsan Kaynaklarının Rolü’dür.

Kişisel blogundaki yazarlık çalışmalarına 14 Kasım 2013 tarihinde başladı. ‘Nil’in kaleminden insana ve insan kaynaklarına dair küçük, anlamı büyük yazılar‘ misyonu ile yazmaya devam etmektedir.

İnsan kaynakları alanı ile beraber pazarlama ve satış, dijital değişimler ve teknoloji alanlarında da araştırmalar, çalışmalar yapmaktadır.

Gelecek kariyer hedefi ve vizyonu; kariyer geliştirme, iş ve çalışan psikolojisi alanlarında uzmanlaşmak, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, çalışan gençlerin ve meslek sahibi olmak isteyenlerin meslek seçimlerinde destek olabileceği projeler geliştirmek, var olan projelerde görev almak, gençlerin hayat boyu öğrenen bireyler olarak kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak.

Bir sivil toplum kuruluşunda ve bir startupta öğrencilere ve yeni mezunlara yönelik projelerde gönüllü mentorluk çalışmaları devam etmektedir.

İnsan kaynakları, iş ve meslek danışmanlığıyla beraber, içerik editörlüğü ve mentorluk, proje yönetimi çalışmalarını sürdürüyor.

Yazarlık Hakkındaki Görüşleri  

Kendisini bildiği tek şeyin hiçbir şey bilmediğini bilen, araştırmacı, Fuzuli’nin küçük fuzulisi olarak tanımlamaktadır. Bilim + Akıl + Vicdan üçlemesine inanan amatör ruhlu bir yazardır.

Kişisel blogu dışında farklı bloglarda, iş ve mesleki dergilerde, web sitelerinde ve gazete blog sayfalarında düşlediklerini, yorumladıklarını, bil(ebil)diklerini paylaşmaktadır.

‘Yazmak’ beklentilerinizin ötesinde her şeyi güzelleştirir ve iyileştirir, hatta adeta bir tabloya bakmak gibi, hayata dair düşüncelerinizi ve gün geçtikçe de kendinizi sorgulamanızı sağlayıp Sait Faik Abasıyanık’ın unutulmaz sözü ile bütünleştirecektir: ‘Yazmasam deli olacaktım!’

Bana ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.